Sexuologie

Sexuální problémy u mužů

02.09.2012 kategorie: Sexuologie

Neplodnost je "neschopnost dosáhnout otěhotnění do jednoho roku u sexuálně aktivního páru, který nepoužívá antikoncepci". Asi 25% párů nedosáhne otěhotnění během jednoho roku, přičemž jen 15% vyhledá lékařskou péči pro neplodnost, ostatní páry zůstávají nedobrovolně bezdětné.

číst dále...

26 komentářů

Sexuální strategie a promiskuita

19.11.2008 kategorie: Sexuologie

Jedním ze základních problémů evoluční sexuologie je odpověď na otázku, zda je člověk „přirozeně" monogamní nebo polygamní. Výzkumy zatím svědčily pro tvrzení, že zatímco muži jsou vrozeně promiskuitní, ženy jsou spíše monogamní. Badatelé to odvozovali především z dat, podle kterých jsou muži v trvalých svazcích více nevěrní než ženy. Příčiny těchto rozdílů se hledaly především v rozdílnosti počtu spermií a vajíček. Zatímco spermiemi lze celoživotně plýtvat, protože v každé ejakulaci jich je několik desítek miliónů, ženy si musí svých několik set (přibližně 400) vajíček vyprodukovaných za život chránit pro toho nejkvalitnějšího uchazeče.

číst dále...

6 komentářů

Sexuologie

16.10.2008 kategorie: Sexuologie

Pane doktore, z Vašich www stránek (http://www.profis.cz/ordinace/) vyplývá, že se zabýváte velmi širokým spektrem problémů, které se týkají gynekologie, sexuologie, andrologie i psychologie. Zejména andrologie je obor u laické  veřejnosti téměř neznámý. Můžete  specifikovat jeho podstatu?

číst dále...

2 komentářů