Vaginální infekce

Ozonoterapie-nová naděje přiléčbě gynekologických zánětů

03.12.2012 kategorie: Vaginální infekce

Rozhovor s Prim.MUDr. Janou Roubalovou z Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích, která se ozonoterapií soukromě zabývá již asi 4 roky.

číst dále...

4 komentářů

Poševní výtoky

09.08.2012 kategorie: Vaginální infekce

     „Pane doktore, já mám ZASE výtok!" Jde snad o nejčastější větu pronesenou v ordinaci gynekologa! Udává se, že výtok z rodidel patří mezi 25 nejčastějších důvodů, kdy pacient resp.pacientka vyhledává lékaře. V naprosté  většině případů jde o stav, kdy léčení je jednoduché, ale výtok z rodidel může být i příznakem závažného onemocnění.

číst dále...

82 komentářů

Mykoza vaginální

10.10.2011 kategorie: Vaginální infekce

Pod názvy vaginální (poševní) mykóza, kandidóza, kvasinková nebo plísňová infekce se skrývá zánět poševní sliznice způsobený jednobuněčnými mikroorganizmy z čeledi fungi (houby) neboli mycophyta (odtud „mykóza"). Nejčastějším původcem vaginální mykózy je kvasinka zvaná Candida albicans, odtud název „kandidóza".

číst dále...

11 komentářů

Gynekologické záněty

20.04.2011 kategorie: Vaginální infekce

Záněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí. Průběh zánětu závisí na původci infekce, jeho schopnosti napadat organismus (tzv. virulenci) na jedné straně a obranné schopnosti organismu na straně druhé.

číst dále...

58 komentářů

Systémová enzymoterapie u gynekologických zánětů

13.11.2008 kategorie: Vaginální infekce

Zánět je  nejstarší,  u člověka nejzákladnější fyziologický obranný a reparační proces, kterým organismus odpovídá na všechny druhy poškození. Úkolem zánětu je zničit a odstranit poškozující vlivy, lokalizovat patologický proces na místo poškození, podporovat specifickou imunitní odpověď a urychlit regeneraci poškozené tkáně. Zánět charakterizují „klasické" příznaky zarudnutí, otok, zduření, bolest, horečka a poruchy funkce. Na procesu se podílejí neutrofilní leukocyty, makrofágy, žírné buňky, trombocyty, endotelie a další buňky, a řada mediátorů (histamin, serotonin, složky komplementového a koagulačního systému a další).

číst dále...

5 komentářů

Vaginální mykózy

02.11.2008 kategorie: Vaginální infekce

Vaginální mykóza (známá také jako kvasinková infekce nebo kandidóza) je nejčastějším onemocněním, kvůli kterému ženy navštěvují ordinaci gynekologa. Tři ze čtyř žen ji prodělají alespoň jednou za život, téměř polovina z nich ji dostává opakovaně. V České republice tento problém v současnosti trápí nejméně 100.000 žen v produktivním věku. 

 

číst dále...

19 komentářů