Jak probíhá tumescentní liposukce

10.07.2009 kategorie: Estetická chirurgie

Jak už to tak bývá, málokdo z nás je na 100% spokojený se svým tělem. Nejčastěji si stěžujeme, že nám příroda měla přidat nebo naopak ubrat na úplně jiných místech než tak učinila. Proto mnoho lidí podstupuje různé zákroky z oblasti estetické chirurgie.

Ovšem né každý má dost odvahy. Většinou se bojíme bolesti, nepovedeného výkonu, ba dokonce i samotné změny k lepšímu. A tak nakukujeme na různá fóra a pročítáme diskuze, abychom zjistili, jaké jsou zkušenosti těch, kdo už mají podobný zákrok za sebou. Bohužel, nebo možná naštěstí, jsou osobní zkušenosti a zážitky nepřenosné. Ale přece jen, když je ochoten o zákroku někdo hovořit otevřeně, je to nejlepší možný způsob nabytí informací. 

 

Z deníku absolventky tumescentní liposukce 

 

neděle

 

7.30 - Nástup, převlečení do erárního trička, ponožek a papírových tang. Focení inkriminované partie ze všech stran - označení míst, kde se bude odsávat fixem. Probrání a sepsání informovaného souhlasu.
7.50 - Lehám si na pravý bok - zády k přístroji. Sestřička mne drží za ruku, MUDr. vpíchne jehlu, kterou napouští roztok vody, anestetika a adrenalinu. Ten vpich byl jediný bolestivý okamžik - jelikož byl jen podkožní, nebolelo to ani tak jako injekce do zadku - do svalu. Napustili mi speciálním přístrojem do levého boku litr tekutiny. Trochu to studí, jak po mně ta tekutina stéká.
8.05 - 8.50 - Čekáme, až tkáň dostatečně změkne. Ležím na zádech a kecáme o všem možném, dobře se bavím.
8.50 - Znovu se otočím na pravý bok - MUDr. zkouší,  jestli už je vše znecitlivěno. Udělá špičkou skalpelu tři dírky a začíná kanylou o průměru 3mm odsávat. Nic nebolí - cítím jenom tlak. Směju se, pohyby pana doktora v mém boku mi připomínají čištění WC štětkou.
9.30 - Obracím se na levý bok a pan doktor opět napouští jediným vpichem litr tekutiny. V pauze jdu na WC, pak dostávám kávu a výborné sušenky domácí výroby - pekl sám pan doktor. Žertujeme, smějeme se - probíráme politiku.
10.15 - Tři vpichy a odsávání pravého boku - opět pouze tlak - žádná bolest.
10.30 - Kontrola ve stoje - pan doktor prohmatává rovnoměrnost obou stran a ještě ve stoje tu a tam trochu odsává.
10.45 - Lehám si, sestřička mne omyje a osuší (je to poměrně mokrá záležitost), zalepí vpichy a společně mě navlečou do kompresního prádla, přes které mne přebalí ještě savou gázou (něco jako Pampersky) - jsem jako stromek v zimě...Mám to nosit 14 dnů. Prvně sundat a osprchovat se můžu zítra ráno - pak prádlo vyprat, vysušit a obléknout. Taky jim mám ráno zavolat, jak se cítím.
Odsáli mi 250 ml tuku z každého boku.
Zaplatím, rozloučíme se. Čekání na odvoz si krátím nakupováním v blízkém hypermarketu.

16.00 - Jsem cca 4 hodiny doma. Anestezie vyprchala, ale žádnou bolest zatím necítím...jsem zvědavá, jak to bude pokračovat - nejnepříjemnější na celém zákroku je, zatím, to mokré prádlo, které můžu sundat a vyprat až zítra...

18.00 - Stále nic nebolí, třebaže boky už na pohmat cítím.Vyměňuji si už druhou savou podložku. Jednu jsem dostala s tím, že kdyby to nestačilo, můžu použít dětské pleny. Přišla jsem ale na něco lepšího - dětské jednorázové přebalovací podložky.

 

 

pondělí

 

8.00 - 10.00 - V noci jsem spala jako mimino - nic mne nebolelo, klidně jsem ležela na odsávaných partiích - pro jistotu jsem si večer vzala jeden Ibalgin, ale myslím, že to ani nebylo potřeba. Zjišťuju, že savá podložka, kterou jsem si vzala na noc je úplně suchá, takže tekutina už odtekla. V leže (dle doporučení) se svlékám z kompresního prádla. Jdu se podívat do zrcadla a jsem nadšená - bochánky nad pánevními kostmi jsou pryč - mám teď krásnou plynulou křivku boků. V místech zákroku jsou modřiny, ale nebolí. Zatím nemám ani žádné otoky jen trocha tekutiny stekla do podbřišku, takže mám na břiše trochu bouli. Osprchuju se, dám vyprat a vysušit kompresní prádlo a znovu se do něj nasoukám. Volám, jak jsem slíbila,  že jsem v pořádku. Jen to kompresní prádlo mi nějak nesedí -  boční zipy se krabatí a kromě toho vedou přesně přes odsávané partie.  

 

17.00 - Stále nic nebolí, jen od toho prádla jsem celá odřená. Volají z kliniky. Domlouváme se, že jim pošlu fotky a pokud to vyhodnotí jako problém, nechají mi ušít nové prádlo (s  jinak umístěným zipem) a poslat kurýrem. Za pár minut po odeslání mailu telefon z kliniky, ať jim nadiktuju adresu, kam mají nechat poslat nové prádlo s jinak umístěným zipem.

 

 

úterý

 

 

 

Stále nic nebolí, otoky jsou minimální, zdaleka nedosahují ani poloviny rozměrů mých předchozích tukových polštářků. Počasí mi přeje, je celkem zima. Kdyby bylo horko, jak je v červnu zvykem, asi bych se v tom kompresu uvařila zaživa.

 

 

středa

 

10.00 - Dorazil kurýr s novým prádlem se zipem vedoucím středem břicha. Uff, to je úleva ! Teď je to skoro jako druhá kůže, jen ať vydrží to počasí.

 

 

čtvrtek - sobota

 

Napadlo mne, že pokud se kompresní prádlo mám nosit především proto, aby tlakem na cévy působilo jejich stažení a tím menšímu prokrvení odsátých oblastí, takže se omezuje tvorba otoků, tak stejně přece působí chlad.

Kolem boků si vážu šál a z každé strany přikládám na odsáté místo sáček mražené kukuřice. Ledování opakuju třikrát denně po půl hodině.

 

 

pondělí

 

V lékárně jsem zakoupila spray proti otokům a modřinám a v butiku s prádlem klasické stahovací kalhotky. Sice je to proti doporučením pana doktora, ale na druhou stranu sám říkal, že v zahraničí se kompres nosí jen týden a to jsem splnila na 100%. Začíná totiž hrozný hic a v tom kompresu bych si snad musela lehnout do mrazáku. Takže navlékám na den stahovací prádlo a kompres si dávám už jen na noc. Dál třikrát denně leduju.

 

 

čtvrtek

 

Rozhodla jsem se definitivně nic nestahovat. Oteklé to není skoro vůbec, modřiny jsou minimální, trochu to bolí jen při nárazu, necítím žádné zatvrdliny, i když jsem si je málem spletla se svými pánevními kostmi. Jizvičky od vpichů jsou jak píchnutí od komára. Vykračuju si v obtažených šatech - prvně v životě ! Cítím se výborně !

 

 

 

čtvrtek dalšího týdne

 

Cítím se výborně, koupila jsem si nové bikiny a chodím své boky denně předvádět na koupaliště. Nemám žádné jizvy, žádné modřiny, žádné otoky. Zato mám krásnou křivku boků.

Co napsat závěrem. Uvažovala jsem ještě o liposukci kolen, ale asi tam ty polštářky nechám. Ne kvůli samotnému výkonu, ale to nepohodlí při nošení kompresního prádla...

No, možná si to ještě rozmyslím...třeba v zimě bude vrstva navíc naopak příjemný bonus.

 

 

 

Dáša

 

 


Komentáře

16.04.2010 - maruschenka1
20.07.2011 - Linda
Vynikající počtení, mám před zákrokem a proto mi všechno tohle moc pomohlo. Děkuji že jste se podělila. A přeju moc krásných chvil s vašemi úžasnými novými partiemi :-) snad dopadnu dobře jako Vy.
24.01.2013 - jarka
Taky jsem ráda, že jsem na tenhle článek narazila.Já se chystám za dva týdny na liposukci boků a břicha.Sice mi pan doktor Justan všechno vysvětlil,ale přece jen podle tohoto mám lepší představu,co mě čeká a člověk si udělá lepší představu podle zážitků člověka,který to podstoupil než od toho,který zákrok vykonává :)
13.06.2013 - jarka
Tak jen jsem chtěla oznámit, že po liposukci mám skoro pět měsíců a výsledek je vážně super. Chvilku jsem si musela počkat, než se to všechno srovnalo,ale je to skvělý pocit, když mi přes kalhoty nepřetékají boky a pod tričkem se mi nerýsuje bříško. Trochu jsem bojovala s tím stahovacím prádlem,no ale vydržet se to dalo.A z liposukce jsem měla zbytečný strach, který pramenil spíš z toho, že jsem nevěděla co mě čeká